План підвищення кваліфікації вчителів

Дата: 19.02.2021 11:46

Т.в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій розповіла, що “Кожна школа має мати план підвищення кваліфікації. План підвищення кваліфікації на 2021 рік буде складатися у жовтні-листопаді 2020 року. Зважаючи на те, що зміни до 800 постанови набрали чинності 27 грудня, ми розуміємо, що зараз в школах почнеться кампанія по планах підвищення кваліфікації на 2020 рік”, – зазначила Мандзій.

План повинна затверджувати педагогічна рада школи.

“Якщо педагогічний працівник проходив підвищення кваліфікації відповідно до плану, який затвердила педагогічна рада, підстав відмовити у визнанні результатів практично нема”, – наголосила заступниця міністра.

Вона також розповіла про етапність підвищення кваліфікації:

• Суб’єкт підвищення кваліфікації затверджує і оприлюднює програму підвищення кваліфікації;
  • Педагог обирає програму, форми і види, суб’єкта ПК;
  • Педрада затверджує орієнтовний план ПК, який включає пропозиції педагога;
  • Заклад затверджує кошторис на відповідний рік, оприлюднює бюджет на ПК, педагог подає пропозиції щодо необхідної суми;
  • Педрада затверджує план ПК;
  • Педагог підвищує кваліфікацію.

Нагадаємо, у серпні минулого року уряд дозволив вчителям підвищувати кваліфікацію в інших організаціях, окрім ІППО. 16 січня Верховна Рада ухвалила новий закон про середню освіту, який закріплює за вчителями автономію у виборі місця підвищення кваліфікації.

Особливості підвищення кваліфікації педагогічних працівників України

У зв'язку із продовженням карантину курси будуть проведені за онлайн та дистанційною формами навчання.

Курси РОІППО: онлайн-реєстрація