4 травня – Міжнародний день протидії булінгу

Дата: 04.05.2023 16:38

Сьогодні відзначаємо важливий день, 4 травня – Міжнародний день протидії булінгу.

👉🏻Якщо запитати батьків, чи стикається їхня дитина у школі з булінгом – відповідь буде «так» 90%.

👉🏻Якщо запитати у викладачів та вчителів, чи стають вони свідками булінгу у школі – відповідь буде «так» 100%.

Діти дуже категорично сприймають своїх однолітків чи молодших за них і дуже легко знаходять причини цькування, образ та насмішок.

Але шо можемо робити ми, дорослі, з цими?

✅ захищати права дитини і бути на її боці;

✅ не сварити, а показувати моделі та приклади вирішення конфліктів мирним шляхом;

✅ розмовляти з дітьми, як з дорослими, розповідати їм про травми, які може отримати дитина, над якою вчиняється булінг;

✅ самим поважати погляди, хобі та думки дитини. Самим не критикувати і не насміхатися. Часом, навіть жарт сприводу зовнішності чи поведінки вашої дитини може надовго відкластися в пам’яті;

🏫А також ви маєте право повідомити керівника школи про випадок булінгу. У випадку, якщо директор не дає вам відповідь, ви можете звернутися у:

📌службу освітнього омбудсмена

📌службу у справах дітей

📌центри соціальних служб для дітей

📌органи місцевого самоврядування

📌поліцію